[home] [informacje prasowa]
Informacje Prasowe


 

Informacje Prasowe

POLFA KUTNO (PFK)
27/11/2002
Preparaty multiwitaminowe Vibovita (R)
- teraz w tubach i w nowych smakach


Podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów nasz organizm szczególnie potrzebuje witamin, chroniących przed przeziębieniami. Preparat multiwitaminowy Vibovit jest teraz dostępny w nowych smakach i nowej formule: rozpuszczalnych tabletkach musujących w tubach.

Vibovit to linia preparatów zapewniająca dzieciom i młodzieży wszystkie potrzebne witaminy w okresie intensywnego wzrostu. Vibovit chroni także organizm przed przeziębieniami i zapewnia szybszą rekonwalescencję w czasie przeziębienia. Przy tworzeniu obecnego składu preparatu zostały wzięte pod uwagę polskie normy żywieniowe dla dzieci, a w pracach nad preparatem brali udział specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka. Skład i dawkowanie Vibovitu opracowano na podstawie wyników najnowszych badań dotyczących żywienia dzieci i młodzieży oraz zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Vibovit Pomarańczowy, Zielony, Czerwony i Żółty - to nowa, przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, linia preparatów wielowitaminowych produkowanych przez Polfę Kutno. Vibovit Pomarańczowy o smaku mandarynkowym zawiera pełen zestaw witamin, Vibovit Zielony o smaku jabłkowym zawiera dodatkowo wapń, Vibovit Czerwony o smaku malinowym - żelazo, a Vibovit Żółty - witaminę C. Wszystkie produkty są dostępne bez recepty w aptekach w nowych, praktycznych opakowaniach - tubach z 20 musującymi tabletkami - w cenie około 7 złotych 50 groszy.

Rodzina preparatów Vibovit:

Preparaty wielowitaminowe Vibovit są dostępne w aptekach w kilku formach:

Vibovit Bobas - jedyny na rynku preparat dla niemowlaków i dzieci od 2 miesiąca życia, który zawiera dziesięć niezbędnych do prawidłowego rozwoju witamin. Preparat zawiera m. in. niezbędną w tym wieku witaminę D3, która zalecana jest przez pediatrów dla wszystkich dzieci. Vibovit Bobas nie posiada dodatków zapachowych ani substancji barwiących, dzięki czemu może być stosowany nawet u dzieci z alergiami.

Preparat ma postać łatwo rozpuszczalnego proszku w saszetkach, które umożliwiają dokładne dawkowanie oraz rozpuszczanie w wodzie, jedzeniu i napojach dla niemowląt. Vibovit Bobas dostępny jest w aptekach bez recepty, w opakowaniach po 15 i 30 saszetek - w cenie odpowiednio około 6 złotych i około 10 złotych 50 groszy.

Vibovit Junior - preparat dla dzieci powyżej 1 roku życia, dostępny w smakach: pomarańczowym, waniliowym, cytrynowym, brzoskwiniowym, bananowym i wieloowocowym. Skład preparatu jest uzgodniony z Instytutem Matki i Dziecka i spełnia zalecenia WHO. Vibovit Junior jest najczęściej stosowanym w Polsce preparatem multiwitaminowym dla dzieci.


Preparat zawiera 10 niezbędnych do prawidłowego rozwoju dzieci witamin. Forma proszku w saszetce pozwala na dokładne rozpuszczenie produktu w wodzie i zapewnia szybsze wchłanianie przez organizm dziecka. Dla starszych dzieci Vibovit Junior dostępny jest także jako tabletki do ssania. Vibovit Junior o smaku waniliowym - jest preparatem hypoalergicznym i może być podawany dzieciom ze stwierdzoną alergią. Vibovit Junior w formie saszetek jest do nabycia w aptekach w opakowaniach po 15 i 30 saszetek w cenie odpowiednio 6 złotych i 10 złotych 50 groszy. Vibovit Junior jest także dostępny w tabletkach do ssania - w opakowaniach po 30 tabletek w cenie około 12 złotych.

Vibovit C - to nowy preparat zawierający tylko witaminę C w dawce 50 mg. Dostępny jest w formie smacznych tabletek do ssania o smaku pomarańczowym. Vibovit C w opakowaniu 50 tabletek kosztuje około 6 złotych.
Copyright (c) 1997-2002
Pharma Connect
All Rights Reserved
Nota prawna